Sadraudzības asociācijas

Latvijā

LĀPA ir patstāvīga sabiedriska organizācija un Latvijas Ārstu biedrības kolektīvais biedrs, kas apvieno vairāk nekā 60 psihoterapeitus un psihosomatiskās medicīnas ārstus un 6 veicinātājbiedrus. Dibināta 1991. gadā. LĀPA misija ir rūpēties par ārstu psihoterapeitu kvalitātes augstāko standartu uzturēšanu. Tā rūpējas par psihoterapeitu izglītību un kvalifikāciju. LĀpa ir valsts uzticēta ārstu sertifikācijas funkcija psihoterapijas specialitātē.

LĀPA popularizē zināšanas psihodinamiskajā psihiatrijā, psihosomatiskajā medicīnā un psihoterapijā.

 

Ārstu psihoterapeitu asociācijas mērķi ir:

  • veicināt mūsdienīgu, zināšanās pamatotu izpratni par psihisko veselību;
  • informēt par LĀPA aktivitātēm, sadarbību ar radniecīgām organizācijām;
  • uzturēt dialogu ar visiem, kuriem ir interese vai nepieciešamība – sniegt informācija par dažādām psihoterapijas metodēm, dot iespēju uzdot jautājumus un saņemt atbildes par psihiskās veselības jautājumiem.

Psihoterapeitu aociācija no septembra līdz maijam organizē regulāras ikmēneša sēdes. Asociācija rīko konferences, piesaistot starptautiski atzītus speciālistus. Regulāri tiek rīkoti semināru cikli. Asaociācijas biedri piedalās dažādos apmācības projektos, sadarbībās ar radniecīgām specialitātēm ārvalstīs. Asociācija sadarbojas ar citu ārstu specialitāšu biedrībām.